Notalik ile online müzik eğitimi artık ücretsiz

Notalik yeni yüzüyle ücretsiz olarak hizmet vermeye başladı.

Notalik içerisinde online müzik eğitimine dair bir çok nota, video ve uygulama yer alıyor.

Online olarak Türk müziği seslerini çalabilen ilk Nota Player uygulaması da www.notalik.com adresinde ücretsiz olarak kullanıma sunuldu. Bu uygulama sayesinde seçtiğiniz notayı ekranda çaldırabilir, temposunu yavaşlatıp hızlandırabilir, sesleri transpoze ederek kendi enstrümanınızın tonuyla notanın tonunu eşitleyebilirsiniz.

Ayrıca küme aralığı seçerek, seçtiğiniz aralığın Nota Player tarafından sürekli çalınmasını sağlayabilirsiniz.

Nota Player uygulamasında Bağlama-Kısa Sap, Bağlama-Uzun Sap, Keman-Türk Müziği, Keman-Batı Müziği ve Ud enstrümanlarını seçerek notayı çaldırabilirsiniz. Ayrıca nota çalınırken enstrüman üzerinde basılması gereken nota yerlerini de anlık olarak görebilir, enstrüman seçimini Sağ-Sol olarak kendiniz belirleyebilirsiniz. Şu an için Ney ve Yan Flüt sesleri ile de notaları çaldırabilirsiniz. İlerleyen süreçte bunlar ve daha fazla enstrüman için nota gösterim özellikleri eklenmiş olacak.

Seçiminize bağlı olarak nota üzerinde nota isimlerini gösterip gizleyebilir, takip esnasında ekranda notaların isimlerinin görünmesini sağlayabilirsiniz.

Nota Player uygulaması ayrıca tam ekran çalışma ve notaları yazdırma gibi çalışmalarınızda kolaylık sağlayacak bir çok özelliği içeriyor. Bu uygulamaya ilerleyen süreçte bir çok yeni özellik eklenecek. Nota Player enstrüman çalışmalarınızda vazgeçilmez bir başucu kaynağı olmaya aday.

Notalik bünyesinde DERSLER bölümü de var. Şu an için Bağlama-Kısa Sap kategorisinde 71 ders bulunuyor. Derslerin tamamı videolu anlatımlar içeriyor. Dersler basitten zora doğru bilimsel bir sıra ve metotla hazırlandı. Her bir dersi sırayla ve gereken zamanı ayırarak çalıştığınızda başarılı olmamanız için hiç bir neden bulunmuyor. Bu dersleri başarıyla tamamladığınızda orta düzeyde bağlama çalabiliyor olacaksınız. Ayrıca sitemize ücretsiz üye olarak derslerin altında kafanıza takılan soruları bizlere iletebilirsiniz. Zamanla derslerimiz ve derslerde yer alan türküler çoğalacak ve sizler için eşşiz bir kaynağa dönüşecek.

Derslerimiz ve görüntülü tüm kayıtlarımız Youtube kanalımızda yer alıyor. Kanalımıza abone olarak yeni içeriklerden anında haberdar olabilirsiniz. YOUTUBE KANALIMIZA BURAYA TIKLAYARAK ULAŞABİLİRSİNİZ.

Müzik eğitiminde teknolojiyi çok önemsiyoruz. Bu nedenle de sitemizde İnteraktif bölümünü oluşturduk. Bu bölümde müzik eğitimini sizlere sevdirecek ve bu işi kolaylaştıracak uygulamalar hazırlayacağız. Yakın bir zamanda porte ve enstrüman üzerinde nota yerlerini öğreten uygulamalar İnteraktif bölümüne eklenmiş olacak.

Ayrıca müzik haberlerine yer vereceğimiz özel bir bölümümüz de sitemizde yer alacak. Konserlere ve sanatçılara dair haberleri ve duyuruları bu bölümden takip edebilirsiniz.

İlerleyen süreçte menümüze bir çok yeni kategori ekleyeceğiz. Bunların çalışmasını ve hazırlıklarını yapıyoruz.

Notalik’in müzik eğitimine yeni bir soluk getireceğine inanıyoruz. Yaptığımız bu çalışmaların, gelişen teknoloji ve pandemiyle birlikte zorunlu bir yöntem haline gelen uzaktan eğitimin önemli bir parçası olacağına inanıyoruz.

Hayatınızda müziğin hep var olması dileklerimizle…

www.notalik.com